وبلاگ

آشنایی با روتر TP-Link Archer AX11000

وبلاگ

شرکت TP-Link روتر های جدید سری Archer را ارائه کرده که شامل روتر AX11000 Tri-Band WiFi 6E با پورت های ۱۰G بوده که از سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی کرده و روتر AX7800 Tri-Band WiFi 6E بوده که از استاندارد WiFi 6E پشتیبانی می کند. TP-Link جزئیات قیمت گذاری یا در دسترس بودن روترهای جدید را به اشتراک نگذاشته است، به غیر از بیان اینکه آنها در سال ۲۰۲۱ عرضه می شوند.

Archer AX11000 یک روتر ۱۰G است که از سرعت Wi-Fi تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و باند ۶ گیگاهرتز برای Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند که فرکانس های بیشتری را نسبت به روترهای استاندارد ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز پوشش می دهد. همچنین از قابلیت TP-Link HomeShield پشتیبانی می کند، که به محافظت از دستگاه ها در شبکه شما کمک می کند و گزینه هایی را برای کنترل والدین فراهم می کند. در قسمت با سیم، Archer AX11000 دارای یک پورت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه +WAN/LAN SFP، یک پورت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه WAN/LAN و یک درگاه WAN/LAN 2.5 گیگابیت بر ثانیه است.

Archer AX7800 کندتر از AX11000 است، اما هنوز هم با سرعت بسیار باورنکردنی تا ۷۸۰۰ مگابیت بر ثانیه با Wi-Fi سه بانده و باند ۶ گیگاهرتز برای Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند. این روتر دارای آنتن های هوشمند است که باعث افزایش پوشش و بهبود اتصال بی سیم آن می شود. این برنامه همچنین از شبکه مش مبتنی بر هوش مصنوعی و رومینگ بدون درز پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد بدون از دست دادن اتصال در خانه خود حرکت کنید. مانند سایر روترهای جدید Archer ، مدل AX96 از TP-Link HomeShield پشتیبانی می کند.