وبلاگ

معرفی سرورهای جدید ایسوس بر پایه پردازنده‌ های AMD EPYC

وبلاگ

ایسوس به تازگی از سرورهای جدید بر پایه پردازنده های سری AMD EPYC 7002 عرضه کرده است. با توجه به رشد چشمگیر سهم بازار AMD در سیستم‌های رومیزی، به همان تناسب در سرورها نیز افزایش سهم بازار سرورهای مبتنی بر پردازنده‌های AMD را شاهد هستیم. در این میان، ایسوس نیز با معرفی سرورهای جدید بر پایه پردازنده‌های سری AMD EPYC 7002، قدرت کامل این سری را برای مراکز داده به طور کامل در دسترس قرار داده است.

اولین مدل سرور RS500A-E10-RS12U است که دارای پردازنده نسل دوم AMD EPYC 7742 با ۶۴ هسته پردازشی به همراه ۱۲۸ هسته مجازی با ۲۵۶ مگابایت حافظه Cache و میزان مصرف حرارتی ۲۵۵ وات، در فرکانس ۳.۴ گیگاهرتز، عملکردی خیره کننده را در سرورهای تک پردازنده به جای گذاشته است که ثمر این ترکیب بی نقص، هشت رکورد جدید پردازشی می باشد.

دوم مدل RS500A-E10-RS12U نام دارد با همراهی رده بالاترین پردازنده نسل دوم AMD EPYC یعنی AMD EPYC 7742، ۶۴ هسته پردازشی به همراه ۱۲۸ هسته مجازی با ۲۵۶ مگابایت حافظه Cache و میزان مصرف حرارتی (TDP) 255 وات، در فرکانس ۳.۴ گیگاهرتز، عملکردی خیره کننده را در سرورهای تک پردازنده به جای گذاشته است که ثمر این ترکیب بی نقص، هشت رکورد جدید پردازشی می باشد.

سرور RS500A-E10-RS12U با ابعاد ۱U و دواسلات PCIe 4.0 x16 و X8 برای ذخیره‌سازی، کارت گرافیک و یا کارت‌های شبکه سروری ایده آل برای مراکز داده و راهکارهای HPC است. مدار تغذیه مادربرد این سرور به راحتی امکان استفاده از رده بالاترین پردازنده‌های سری سرور با میزان مصرف ۲۲۵ وات را برای پردازش‌های حجیم مهیا می‌کند. به لطف OCP 2.0 Mezzanine، سرور RS500A-E10-RS12U امکان دستیابی به پهنای باند ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه را برای شبکه‌های پرسرعت در دسترس قرار داده ست. همچنین در این سرور امکان به کار گیری ۱۲ راهکار NVMe با نرخ عملکرد ورودی/خروجی ۳۲ گیگابیت بر ثانیه (IOPS) و نرخ تاخیر پایین برای درایوهای SATA و SAS را تنها در ابعاد ۱U فراهم آورده است.