معرفی روترهای مش TP-Link Deco با پشتیبانی از وای‌فای ۶

تی‌پی لینک جدیدترین روترهای مش Deco با پشتیبانی از شبکه وای فای ۶ را ارائه کرد. بزرگ‌ترین مزیت پشتیبانی از وای‌فای ۶، امکان اتصال همزمان بیشتری از دستگاه ها به روترها جدید است. درضمن، روترهای جدید TP-Link از آخرین استاندارد امنیتی WPA ۳ نیز پشتیبانی می‌کند. Deco X۹۰ که پیشرفته‌ترین مودم در بین مودم‌های تازه معرفی‌شده تی‌پی‌لینک محسوب می‌شود و به سیستمی سه‌بانده مجهز است و می‌تواند مساحتی درحدود ۵۶۰ مترمربع را پوشش دهد.

این شرکت می گوید به لطف فناوری Dynamic Backhaul، روترهای جدید امکان اتصال از هر سه باند موجود (یک باند ۲.۴ گیگاهرتزی و دو باند ۵ گیگاهرتزی) به تمامی واحدهای شبکه را داشته و قابلیت اتصال تا ۲۰۰ دستگاه را فراهم می آورد. همچنین این روتر دارای یک پورت ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه WAN داشته که برای اتصال اینترنت پرسرعت تا ۱ گیگابیت بر ثانیه کاربرد دارد.

از سوی دیگر مدل Deco X۶۰، مجهز به سیستم سه‌باند ایکس ۹۰ بوده و می تواند مساحتی درحدود ۴۶۰ مترمربع را پوشش دهد و قابلیت اتصال هم‌زمان حداکثر ۱۵۰ دستگاه مختلف را دارد. درنهایت، سومین محصول از سری روترهای جدید TP-Link که Deco X۲۰ نام دارد، که در‌مقایسه‌ با ایکس ۹۰ و ایکس ۶۰ توان عملیاتی کمتری دارد و به سیستم دوبانده مجهز است.

هر سه محصول یادشده‌ TP-Link به‌منظور جلوگیری از تداخل امواج از رومینگ بین نودهای شبکه و مسیریابی تطبیق‌پذیر و بهبود خودکار بهره می‎‌برند. درضمن، با اپلیکیشن‌های iOS و اندروید TP-Link تنظیم و کنترل می‌شوند و سازگاری مطلوبی نیز با دستیارهای صوتی آمازون و الکسا دارند.

دیدگاه ها