نحوه استفاده از سوئیچ‌های PoE برای دوربین های امنیتی تحت شبکه

  • مدیر سایت شده توسط مدیر
  • آموزش
  • 28 دی 1399

سوئیچ‌های PoE به شما اجازه می‌دهند که علاوه بر جابه‌جایی اطلاعات، توان مصرفی دوربین های مداربسته تحت شبکه را نیز تا با استفاده از کابل‌های Cat5، Cat6 و Cat5e تامین کنید. به همین دلیل امروزه استفاده از سوئیچ‌های PoE در شبکه‌های دوربین مداربسته به امری متداول تبدیل شده است. افرادی که وظیفه طراحی و راه اندازی یک شبکه را بر عهده دارند، معمولا مدل سوئیچ‌ PoE را متناسب با دوربین های IP به کار رفته در سیستم انتخاب می‌کنند.

چگونه از سوئیچ‌های PoE در سیستم‌های دوربین های تحت شبکه استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد معتقدند که سیستم پیاده سازی دوربین های مدار بسته تحت شبکه بسیاری پیچیده است. در این قسمت ما نحوه اتصال دوربین های تحت شبکه به سوئیچ قابل مدیریت با 8 پورت را بررسی خواهیم کرد. در تصویر زیر چندین دوربین‌ تحت شبکه، روتر و دستگاه (NVR (Network Video Recorder همگی به درگاه‌های سوئیچ PoE وصل شده‌اند.

مراحل اتصال دوربین‌ها به سوئیچ PoE به شرح زیر است:

  • با استفاده از کابل Cat5e و یا Cat6، روتر را به درگاه LAN سوئیچ PoE متصل کنید
  • سپس کابل برق سوئیچ را به پریز یا محافظ برق وصل کنید
  • دوربین‌ها را با استفاده از کابل‌های اترنت به درگاه‌های موجود بر روی سوئیچ متصل نمایید
  • در مرحله آخر، شما می‌توانید تصویر دوربین هایرا با استفاده از دستگاه NVR ضبط کرده و مشاهده کنید. اگر قصد دارید که امکان مدیریت شبکه از راه دور برای شما فراهم شود، کافیست روتر به اینترنت متصل گردد.

موارد استفاده از سوئیچ PoE برای دوربین های تحت شبکه

دوربین های IP تاثیر بسیار ویژه‌ای در تامین امنیت مکان‌های مختلف مانند منازل مسکونی، مجتمع‌های اداری و حتی فضاهای باز دارند. استفاده همزمان از دوربین های مدار بسته و سوئیچ‌های PoE در بسیاری از موارد، یک راه حل منطقی و بلند مدت به شمار می‌رود.

سوئیچ PoE برای دوربین های تحت شبکه خانگی

بسیاری از افراد به منظور افزایش امنیت محل زندگی خود، به سراغ دوربین هایمدار بسته تحت شبکه می‌روند. راه اندازی سوئیچ‌های PoE و اتصال آن به دوربین هایمدار بسته تحت شبکه به سرعت قابل انجام است. یکی از بهترین مزایای این روش، حذف کابل‌های غیر ضروری است. با پیشرفت تکنولوژی در زمینه دوربین هایمدار بسته، تمایل کاربران به استفاده از دوربین هایهوشمند تحت شبکه افزایش پیدا کرده و ما بیشتر شاهد قرارگیری این دوربین‌ها در منازل هستیم.

سوئیچ PoE برای دوربین های تحت شبکه سازمان‌ها

هر روزه به تعداد شرکت‌ها و اداراتی که IP Camera ها را به عنوان یک راه حل مطمئن برای افزایش امنیت انتخاب می‌کنند، افزوده می‌شود. معمولا شرکت‌های متوسط و بزرگ، برای تامین امنیت به بیش از یک دوربین مدار بسته نیاز دارند. در نتیجه باید پیش از خرید سوئیچ PoE، به تعداد دوربین های مورد استفاده در سیستم دقت کرد. به طور معمول یک سوئیچ شبکه مدیریتی با 24 درگاه می‌تواند یک انتخاب مناسب برای یک شرکت متوسط باشد. در حالی که شرکت‌های بزرگ‌ و هتل‌ها باید به سراغ انتخاب سوئیچ‌هایی با 48 درگاه بروند.

دیدگاه ها