آشنایی با سوئیچ غیرمدیریتی 24 پورت IP-COM G1024F

مدل G1024F یک سوییچ غیرمدیریتی است. سوییچ فوق به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا سرپرستان شبکه بتوانند در کوتاه‌ترین زمان و به ساده‌ترین شکل یک شبکه را پیاده‌سازی کنند. سوییچ فوق دارای 24 پورت 10/100/1000 مگابیت بر ثانیه از نوع RJ45 و دو پورت آپ‌لینک کمبو گیگابیتی SFP است. تمامی پورت‌ها از رویکرد انتقال سریع (forwarding) و استاندارد کنترل جریان فول-دوپلکس IEEE 802.3x و کنترل جریان مسیریابی بازگشتی نیمه-دوپلکس پشتیبانی می‌کنند.

طراحی دکمه منحصر به فرد روی این سوییچ دسترسی به چهار حالت کاری را فراهم کرده تا کارشناسان شبکه بتوانند بدون مشکل در محیط‌هایی که مبتنی بر معماری و توپولوژی‌های پیچیده است از سوییچ فوق استفاده کنند. آی‌پی‌کام در ساخت سوییچ G1024F از تراشه ساخت شرکت Marvell بهره برده تا عملکرد سوییچ فوق به میزان قابل توجهی بهبود پیدا کند.

بدنه تمام فولادی به میزان قابل توجهی به دفع حرارت و پایداری سوییچ کمک می‌کند. لازم به ذکر است آی‌پی‌کام در طراحی پورت‌های این سوییچ به مباحث ایمنی دقت نظر خاصی داشته تا سوییچ بتواند شوک‌های الکتریکی شدید را دفع کرده و دستگاه‌های متصل به پورت‌ها از بابت جریان‌های الکتریکی شدید همچون صاعقه آسیب نبینند.این سوییچ بهترین عملکرد را در تعامل با سیستم‌های نظارت تصویری ارائه کرده و گزینه ایده‌آلی برای به‌کارگیری در مراکز بزرگ همچون هتل‌ها است.

از دیگر ویژگی های این سوئیچ می‌توان به پشتیبانی از استانداردهای IEEE802.3 ،IEEE802.3u ،IEEE802.3x ،IEEE802.3ab، معماری قفل نشدنی non-blocking، پشتیبانی از مک‌آدرس با رویکرد خودیادگیری و MDI/MDIX خودکار، دسترسی به 24 پورت 10/100/1000 مگابیت بر ثانیه و 2 پورت کمبو گیگابیتی SFP، پشتیبانی از کنترل جریان فول-دوپلکس 802.3x و کنترل جریان فشار برگشتی نیمه دوپلکس، پشتیبانی از جدول مک‌آدرس با ظرفیت 8K، محافظت از منبع تغذیه و کلیه پورت‌ها در برابر صاعقه تا میزان 6KV،  پشتیبانی از چهار حالت شبکه (استاندارد، کنترل جریان، تجمیع پیوند، پورت شبکه محلی مجازی (VLAN) و راه‌اندازی و اجرا بدون نیاز به پیکربندی اشاره کرد.

دیدگاه ها