رونمایی شیائومی از روتر Redmi Router AX5 با پشتیبانی از وای فای 6

شیائومی به تازگی از روتر جدید Redmi Router AX5 با پشتیبانی از وای فای 6 رونمایی کرده است. همچنین می تواند یک شبکه مش با روترهای دیگر ایجاد کند تا کل خانه شما بدون هیچ مشکلی پوشش دهد. این روتر چدید دارای 4 آنتن اکسترنال و 4 آنتن داخلی است که آنها از چهار آمپلی فایر سیگنال مستقل توسط Qorvo تغذیه می شوند، که این سیگنال را به میزان 4 دسی بل افزایش می دهد و MIMO چند کاربره را با سرعت بیشتری فعال می کند.

سرعت انتقال بیسیم آن حداکثر 579 مگابیت بر ثانیه روی باند 2.4 گیگاهرتز و 1200 مگابیت بر ثانیه روی باند 5 گیگاهرتز (با استفاده از وای فای 6) است. یک چیپست 14 نانومتری کوالکام مغز این عملیات بوده که این چیپست، چهار هسته Cortex-A53 با سرعت 1.2 گیگاهرتز و یک هسته NPU با سرعت 1.5 گیگاهرتز دارد. پردازنده می تواند وظایف خاصی را به NPU راه اندازی کند، که باعث کاهش مصرف CPU و افزایش پایداری سیستم می شود. روتر یک رام MiWiFi را اجرا می کند که مبتنی بر OpenWRT است.

به لطف گره پردازش پایین تراشه نسبت به تراشه روتر معمولی گرمای کمتری تولید می کند. شیائومی با چسباندن یک سینک گرمای آلیاژ آلومینیوم که زیر دریچه های بزرگ قرار دارد، یک قدم جلوتر برای اطمینان از شرایط عملیاتی خنک استفاده کرد. با استفاده از اتصال بی سیم با سرعت 1200 مگابیت در ثانیه می توان شبکه مش با روترهای مختلف ایجاد کرد.

از طرف دیگر، شما می توانید کابل های اترنت را بین روترها اجرا کنید یا از اتصال سیمی و بی سیم در صورت مناسب استفاده کنید. این روتر سه پورت LAN گیگابیتی و یک پورت WAN گیگابیتی وجود دارد. همچنین Redmi Router AX5 می تواند تا 128 دستگاه را پشتیبانی کند.

دیدگاه ها