علت از کار افتادن هارد دیسک دستگاه های ضبط مداربسته

به صورت عمده دلیل های مختلفی وجود دارد که باعث از کار افتادن هارد دیسک ها در دستگاه های ضبط دوربین مداربسته می شود. به گفته سیگیت علت اول سوختن هاردها این است که مصرف کنندگان در سراسر جهان اخلاق خرید مناسبی ندارند و اکثریت مردم به اجناسی که ارزان تر است رغبت بیشتری خواهند داشت و ما می دانیم که هیچ قیمت ارزانی بی دلیل نخواهد بود و به عنوان مثال اگر یک هارددیسک با ظرفیت 2 ترابایت دارای قیمت n دلار باشد و یک هارددیسک دیگر با برند معتبر با ظرفیت 2 ترابایت دارای قیمت n+1 دلار باشد، انتخاب اکثریت کاربران گزینه اول یعنی کالای ارزان تر است، و همچنین انتخاب کالای ارزان با وجود عدم اصالت کالا و برند معتبر تولید کننده آن باعث می شود که در طول مدت زمان کوتاهی هارد دیسک دچار ایراد و اشکال شده و در نهایت بسوزد.

مورد دوم هم انتخاب نادرست کاربران است که به دلیل عدم داشتن اطلاعات فنی در مورد انتخاب صحیح نوع هاردی که باید برای دستگاه ذخیره ساز خود داشته باشند اغلب باعث می شود که هارد مذکور باعث سوختگی شود. در این مقاله به چند نمونه از هاردهای موجود در بازار و معیارهای انتخاب آنها برای کارهای مختلف اشاره خواهیم کرد.

به عنوان مثال برند وسترن دیجیتال، این کمپانی سالهاست که در زمینه تولید حافظه های ذخیره سازی به صورت تخصصی فعالیت دارد که دفتر اصلی این تولید کننده در ایالات متحده آمریکا می باشد. برند WD هاردهایی با کارایی های مختلف تولید کرده است که آنها را به صورت رنگ بندی شده از یکدیگر مجزا کرده است. هارد دیسک اینترنال سبز که مخصوص کامپیوترهای PC ارائه شده است و عمر کارکرد آن و همچنین میزان تحمل فشار وارده از طرف یک کامپیوتر را دارد و باید در همین زمینه استفاده شود. نوع دیگر هارد دیسک اینترنال آبی است که دوام و طول عمر بالاتری نسبت به رنگ سبز داشته و برای سرورها و کامپیوترهایی که به صورت دائمی و طولانی روشن هستند ارائه شده است.

نوع بعدی رنگ بنفش است که در مقابل نوسانات برقی که از سمت ورودی برق به آنها متصل می شود، دارای مقاومت بیشتری نسبت به هاردهای دیگر است و پیشنهاد ما برای استفاده در دستگاههای ضبط و ذخیره سازی (DVR-NVR) این نوع از هارد می باشد. توجه داشته باشید که علت پیشنهاد ما برای استفاده از این نوع هارد در سیستم های مداربسته این است که این مدل هاردها توانایی دارند که بطور مداوم روی آنها ضبط و از طرف دیگر اطلاعات پاک شود.همانطور که می دانیم دستگاه های ضبط مداربسته در زمان ضبط اطلاعات همیشه از قدیمی ترین فایل ضبط شده خود پاک خواهند کرد و اطلاعات جدید را ضبط می کنند.

در واقع یک هارد دیسک که در دستگاه ضبط مداربسته قرار می گیرد، همیشه در حال خواندن، نوشتن و پاک کردن است و طبیعی است که باید هارد دیسک مناسبی را برای این کار در نظر گرفت و قطعاً همان هارد دیسکی که روی کیس های کامپیوتر قرار می گیرد را نباید برای این کار استفاده کرد. نوع دیگر از هاردهای شرکت شرکت وسترن دیجیتال WD وجود دارد که به عنوان بلک (مشکی) معروف هستند که دارای قیمت نسبتاً بالاتری نسبت به همه رنگ های فوق ذکر شده می باشند و به گفته خود شرکت WD، این نوع از هاردها برای همه نوع مصرفی مناسب هستند و جزو امن ترین و بادوام ترین هاردها به شمار می روند. معمولاً برای NAS storage ها و دستگاه های ذخیره سازی دیتاسنتر از نوع هاردها استفاده می شود. پس با اشاره کلی به این رنگ ها و انواع این هاردها از این پس خواهیم توانست که برای دستگاه خود انتخاب صحیح داشته باشیم.

دیدگاه ها