آشنایی با قابلیت AcuSense در دوربین امنیتی هایک ویژن

تکنولوژی AcuSense هایک ویژن امکان سنجش و آنالیز دقیق صحنه دوربین مداربسته را فراهم می کند. کاربرد اصلی آن در طبقه بندی هدف است. با استفاده از به کارگیری الگوریتم های یادگیری عمیق، این تکنولوژی افراد و وسیله های نقلیه را از دیگر اهداف درحال حرکت متمایز و مشخص می کند. راه اندازی اتوماتیک و یکپارچه سازی شده موجب می شود که تکنولوژی AcuSense دقت هشدارها و صحت جستجوها را به یک سطح بهتری ببرد.

یکی از شایع ترین نگرانی ها در محافظت از محیط در برابر ورود غیرمجاز و نقض قوانین خودروها است. سیستم های امنیتی محیطی معمولی و مرسوم نمی توانند بین حرکت انواع مختلفی از اشیاء تمایز قائل شوند که نتیجه ی آن در پایان بروز هشدارهای اشتباه است که بوسیله ی مواردی مانند قطرات باران، حرکت سایه درختان، تغییرنور یا سایه وحرکت حیوانات کوچک ایجاد می شوند. هشدارهای امنیتی اشتباه موجب می شود تا پرسنل ساعت ها وقت خود را برای حل کردن و کنترل هشدارهای امنیتی که به اشتباه ایجاد شده اند صرف کنند، که درنتیجه تمرکز بر روی تهدیدهای واقعی در محیط مانیتور شده را مشکل می سازد. بازبینی ویدیو برای مشخص کردن محل این رویدادها مشکل دیگری است که می تواند موجب صرف زمان و ساعت ها کار شود.

تکنولوژی AcuSense هایک ویژن Hikvision اشیاء را به سه دسته انسان، وسیله ی نقلیه و دیگر اشیا تقسیم می کند. به علت کم شدن رویدادهایی که موجب بروز هشدار اشتباه می شوند، هشدار کاذب می تواند تا ۹۰ درصد کاهش یابد. علاوه برآن جستجو براساس ویژگی های هدف با شناسایی اتوماتیک انسان و وسیله نقلیه موجب صرفه جویی در زمان می شود و ار اینکه کارکنان مجبور باشند به صورت دستی جستجو را انجام دهند، جلوگیری به عمل می آورد.

دوربین های مداربسته اخیر تحت شبکه AcuSense هایک ویژن Hikvision با یک هشدار صدا و نور چشمک زن تجهیز شده است که در زمانی که یک نفوذ با دقت شناسایی شد، شروع به کار می کنند و به این دلیل طراحی شده است که قبل از اینکه مزاحم شروع به آسیب زدن و یا هرگونه نقض قانونی در محیط کند، هشدار بدهد. تکنولوژی AcuSense هایک ویژن در سناریوهای گسترده ای که نیاز به حفاظت محیط است مانند انبارها، پارکینگ ها، مکان های صنعتی و ساختمان های مسکونی که تنها چند نمونه از کاربرد های آن می باشند، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: Amniat98

دیدگاه ها