کاربرد استفاده از رادیو وایرلس در دوربین‌های امنیتی

جهت انتقال تصویر دوربین به دستگاه ضبط در سیستم های مدار بسته کابلی، محدودیت مسافت وجود دارد. یکی از ابزار هایی برای حل این مشکل مورد استفاده قرار می گیرد، رادیو وایرلس ها می باشد. رادیو وایرلس یکی از رایج ترین تجهیزاتی است که جهت انتقال تصاویر دوربین یا اطلاعات در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات با استفاده از آنتن های بی سیم در فواصل بسیار زیاد ارسال می شود.

اولین نکته در خصوص رادیو بیسیم این است که فقط یک برند معتبر در جهان وجود دارد که محصولاتی متنوع و با کیفیت بالا را در این دسته بندی تولید می کند. برند نام آشنای میکروتیک که ساخت کشور لتونی است و در کشور ما نیز به دلیل کیفیت و عملکرد بالا شناخته می شود. برند های دیگری هم در بازار تجهیزات شبکه وایرلس فعالیت می کنند که محصولات آنها از نظر ظاهر شباهت بسیاری با رادیو وایرلس ها دارند. در حال حاضر برند های دیگری نیز در حال تولید رادیو بی سیم هستند، اما فقط محصولات میکروتیک در کشور ما به وفور یافت می شود. البته محصولات دیگری با شباهت بسیار به رادیو وایرلس و با نام CPE تولید می شوند.

این مهم در حالی است که یک رادیو وایرلس خوب همه موارد فوق را به عنوان ویژگی فرعی دارا می باشد و وظایف متعدد دیگری را نیز انجام می دهد . به زبان ساده ، رادیو وایرلس ها توسط یک سوئیچ شبکه ، تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت کرده و از طریق امواج با طول موج بلند یا کوتاه به سمت رادیو مقصد ارسال می کنند . بطور کلی دو نوع رادیو وایرلس Indoor Radio wireless و Outdoor Radio Wireless تولید و عرضه شده است.

بطور کلی رادیو های بی سیم در دو حالت ارتباطی کار می کنند که شامل ارتباط نقطه به نقطه – Point To Point و حالت CPE یا Customer Permises Equioment می باشد. تصاویر دوربین های مدار بسته از طریق لینک های وایرلس به دو حالت طول موج کوتاه از طریق لینک های Outdoor و طول موج های بلند از طریق لینک های Indoor به مرکز منتقل می شوند.

دیدگاه ها