معرفی فناوری Defog (مه زدایی) در دوربین‌های امنیتی

  • مدیر سایت شده توسط مدیر
  • آموزش
  • 6 مهر 1398

از آنجایی‌که دوربین های مداربسته اغلب در محیط بیرون نصب می‌شوند، بیشتر اوقات در معرض نور، باران، برف و مه قرار می‌گیرند. این شرایط محیطی تأثیر زیادی روی کیفیت تصویر دوربین های مداربسته مخصوصاً در مه می‌گذارد. ذره‌های رطوبت و بخارهای موجود در مه، دلیل اصلی پایین آمدن کیفیت تصویر هستند. زمانیکه هوا مه آلود است، کیفیت تا حدی پایین می‌آید که جزئیات صحنه به وضوح دیده نمی‌شود. بنابراین تکنولوژی Defog یکی از مؤلفه های ضروری برای دوربین های مداربسته در محیط خارج است.

این تکنولوژی به دوربین مدار بسته کمک می کند تا در شرایط مه آلود، دود، گرد و غبار و غیره تصاویر با کیفیت را تصویر برداری کرده و در اختیار کاربران قرار دهد. در واقع این تکنولوژی جزئیات تصویر مانند رنگ را بازیابی می کند تا تصویر دقیق و طبیعی توسط دوربین تصویر برداری شود. در واقع تکنولوژی Defog کمک می کند تا وضوح تصویر ضبط شده در شرایط آب و هوایی بد مانند باران، مه، دود و گرد و غبار حفظ شود. این تکنولوژی در همه دوربین های مدار بسته وجود ندارد و تنها دوربین های خاصی از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند. می توانیم کلمه Defog را در برگه مشخصات فنی این دوربین ها پیدا کنیم.

چه دوربین هایی دارای قابلیت Defog می باشند

معمولاً دوربین های معمولی از جمله دوربین های AHD که برای نظارت تصویری منازل ، مغازه ها ، ساختمان های اداری و مانند آن نصب می شوند چندان نیازمند این قابلیت نمی باشند و اکثراً فاقد دیفوگ می باشند. در ادامه بعضی دوربین های مدار بسته که بصورت اساسی نیازمند Defog هستند را بر خواهیم شمرد.

  1. دوربین های مدار بسته ای که در خیابان ها جهت نظارت تصویری نصب می شوند
  2. دوربین های مدار بسته ای که نمای کلی از یک منظره و محیط را تصویر برداری می کنند
  3. دوربین های زوم که لنز آنها روی یک سوژه در فضای دور متمرکز شده است
  4. دوربین های اسپید دام با قابلیت زوم بالا
  5. دوربین های پلاک خوان LPR

دیدگاه ها