معرفی تکنولوژی استارلایت در دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته جهت دید در تاریکی مطلق از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می کنند. دوربین های مداربسته که به طور معمول دید در شب مادون قرمز نامیده می شوند بوسیله سنسور نور خود میزان نور محیط را اندازه گیری می کنند. هنگامی که نور محیط از حدالاقل لوکس قابل تحمل سنسور تصویر دوربین کمتر شود, فرمان روشن شدن LED های مادون قرمز و سوئیچ تصویر به حالت سیاه و سفید را می دهند و پردازشگر تصویر در مد شب شروع به پردازش تصاویر خواهد کرد.

هرچقدر وضوح تصاویر دوربین افزایش می یابد، بخش سنسور به تک پیکسل ها پاسخ کمتری می دهد، در نتیجه ارائه تصاویر در نور کم دشوارتر می شود. برای غلبه بر این مشکل در دوربین های مداربسته، در بخش سنسور تصویر و پردازنده نیاز به تغییراتی بوده است. دوربین های مداربسته STARLIGHT برای تصویر برداری درمحیط های کم نور و تاریک بهینه شده اند. گشادگی دیافراگم این دوربین ها f/1.65 می باشد که بیشترین میزان درمقایسه با دوربین های مشابه بوده وباعث می گردد نور بیشتری ازطریق لنز به سنسور برس . در این حالت دوربین های مداربسته استارلایت قادر خواهد بود تصویری رنگی و واضح تر در تاریکی مطلق ارائه کند.

با ترکیب تکنولوژی یکپارچه سازی فریم ها، دوربین Star Light عملکردی بی نظیر در تشکیل تصاویر در محیط های کم نور و نزدیک به تاریکی کامل را ارائه می دهد. در این دوربین ها، نور وارده به CCD با ضریب ۲ به ۸۲۱، چندین برابر بیشتر از نور وارده به CCD دوربین های معمولی دیگر است. در نتیجه، حداقل نور مورد نیاز دوربین، برای تولید یک تصویر قابل قبول با ضریب ۲ به ۸۲۱ کاهش داده شده است.

با استفاده از دوربین Star Light با فن آوری یکپارچه سازی فریم، کاربران می توانند تصاویر رنگی را در محیطی با نور بسیار کم مثل نور ستارگان با ۰٫۰۰۳۰ لوکس ببینند. نور های مصنوعی که فضای پس زمینه شهر ها را دربرگرفته است (به عنوان مثال آلودگی نوری) برای ایجاد تصویر رنگی قابل قبول کافی هستند.

دوربین های Star Light همچنین می توانند محدوده نور مادون قرمز مورد استفاده در تصاویر شب هنگام را گسترش دهند. با استفاده از تکنولوژی یکپارچه سازی فریم، محدوده نور یک منبع مادون قرمز را می توان ۸۲۱ بار گسترش داد. بنابراین، برای مثال، محدوده نوری یک لامپ مادون قرمز که برای نورپردازی منطقه ای با ۸۰ متر فاصله طراحی شده، به ۸۲۱۰ متر افزایش خواهد یافت.

دوربین مدل ۲۶C43 Briton قابلیت ۲ ~ ۸۲۱ (۲x -128x) مدت فریم را داراست و منوی OSD آن از طریق صفحه نمایش توسط کاربر قابل تنظیم است. قابلیت داشتن تکنولوژی یکپارچه سازی قاب دوربین های Star Light می تواند به ۲۰۲x؛ ۰۸۲x؛ و یا ۸۰۲۱ یا بیشتر بنا به سفارش خاص هم افزایش داده شود.

دیدگاه ها