رزولوشن تصویر در دوربین مدار بسته

  • مدیر سایت شده توسط مدیر
  • آموزش
  • 20 مرداد 1398

یکی از مشخصه های دوربین مدار بسته مناسب کیفیت تصویر یا به عبارت دیگر رزولوشن تصویر می باشد. بعد از نصب دوربین اولین عملکرد دوربین مدار بسته که توجه زیادی به آن می شود رزولوشن تصویر می باشد. بسیاری از کاربران به صورت دقیق اطلاعاتی در مورد رزولوشن های مختلف ندارند.

قبل از این که به رزولوشن های مختلف در بازار اشاره کنیم، یک مورد وجود دارد که باید آن را ذکر کنیم. هنگامی که در مورد میزان جزئیاتی که یک دوربین می‌تواند ثبت کند صحبت کنید، رزولوشن ثبت‌شده فقط یک بخش از پازل است. لنز دوربین هم چنین تاثیر زیادی دارد، دوربین‌های رزولوشن بالاتر می‌توانند جزییات بیشتری با یک لنز واید به دست آورند، بنابراین شما مجبور نیستید یک میدان وسیع از دید برای کیفیت تصویر را قربانی کنید. بیایید نگاهی به برخی از رزولوشن های موجود در بازار بیندازیم:

رزولوشن VGA یا 640 در 480 پیکسل

این روزها در رزولوشن دوربین مدار بسته کم‌تر رایج است چون حسگرهای HD به تدریج ارزان‌تر می‌شوند. با این حال، هنوز در برخی شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی، بسیاری از مدل‌های دوربین‌های بی‌سیم هنوز ویدیو را در وضوح VGA ارسال می‌کنند، چرا که انتقال بی‌سیم به طور ذاتی مقدار داده‌هایی را که می‌تواند در مقایسه با استفاده از یک سیم، ارسال کند، محدود می‌کند. باید در نظر بگیرید که انتخاب بین سیستم بی‌سیم و بی‌سیم راحت‌تر است، اما هرگز کیفیت تصویر یک‌سان را به عنوان یک سیستم سیمی انتهایی بالا فراهم نمی‌کند. VGA معمولا توسط دستگاه‌های ضبط ویدئو USB ما مورد استفاده قرار می‌گیرد، و یک راه موثر و موثر برای ثبت دوربین‌ها بدون DVR هم فراهم می‌کند.

رزولوشن D1 یا 720 در 576 پیکسل

این یکی کمتر شناخته‌شده برای بسیاری از مردم است، اما برای سال‌ها به عنوان یک استاندارد در صنعت رزولوشن دوربین مدار بسته استفاده شده‌ است. به این دلیل است که این رایج‌ترین فرمت ثبت مورد استفاده با تعریف استاندارد DVRs است. مردم برای محافظت از خانه‌های خود و کسب و کارها برای بیش از یک دهه به این دستگاه‌ها تکیه کرده‌اند، بنابراین اگر به هزینه کم‌تر اما فرمت قابل‌اطمینان نیاز داشته باشید، این گزینه هنوز هم گزینه خوبی است. بیش از ۶۵۰ و ۷۰۰ دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته به این اندازه ویدئو ثبت خواهند شد. یکی از دلایل اینکه چرا بسیاری از سیستم‌های دوربین مدار بسته به جای فرمت HD استفاده می‌کنند، این است که فایل‌های بسیار، فضای کمتری در دیسک سخت را اشغال می‌کنند و اجازه می‌دهند که به طور قابل‌توجهی قبل از بازنویسی پرونده‌های قدیمی، سابقه بیشتری داشته باشد.

رزولوشن 720p و 960p

۷۲۰ پی ساده‌ترین فرمت برای تعریف بالا (HD) است و همچنین برای بسیاری از افراد از دستگاه‌هایی مانند تلویزیون و کنسول بازی آشنا است. در حالی که عموما محبوب‌ترین فرمت برای دوربین‌های امنیتی ثابت نیست، اکنون به طور گسترده توسط دستگاه‌های ضبط‌ شده ویدیویی و ابزار جاسوسی، مانند دوربین‌های جاسوسی فعال، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این به این دلیل است که یک تعادل بزرگ بین ثبت جزئیات و اندازه فایل ایجاد می‌کند. اکثر ابزارهای جاسوسی لنزهای واید انگل برای پوشش بهترین میدان دید دارند، بنابراین بهترین نتایج را در فاصله چند متری از سوژه به دست خواهند آورد.

۹۶۰ صفحه یک فرمت معمول کم‌تر است، که در تعداد کمی از دوربین‌های موبایل مانند دوربین جعبه موسیقی HD استفاده می‌شود. این فایل فایل‌هایی را با همان وضوح افقی به شکل ۷۲۰ پی ثبت می‌کند، اما با یک وضوح عمودی بالاتر با یک نسبت عرض ۴: ۳ نسبت به بعد تغییر می‌کند.

رزولوشن 1080p یا فول اچ دی

این احتمالا تنها راه‌حل رایج در بازار است، نه تنها در دوربین‌های مدار بسته، بلکه در تلفن‌ها، videocameras، تلویزیون‌ها و تقریبا هر چیز دیگری که یک تصویر را ثبت یا نمایش می‌دهد. با وجود اینکه این مکان در همه جا وجود دارد، اما در چند سال گذشته، تنها به عنوان یک قالب دوربین مدار بسته مقرون‌به‌صرفه بوده‌است، که قبلا به تنهایی تنها دامنه امنیتی بالا بوده‌است. با این حال، اکنون در حال حاضر، درایوهای سخت با ظرفیت بالا در حال حاضر در دسترس هستند و یک گزینه عالی برای همه کاربران خانگی تا تاسیسات تجاری ایجاد می‌کنند. این یک فرمت کلی است، که در همه سیستم‌های امنیتی HD TVI استفاده می‌شود، که مزیت یک نمایش ساده – و – بازی را نیز دارند

رزولوشن ۴ مگاپیکسل (۲۶۸۸ در ۱۵۲۰ پیکسل)

این یک فرمت نسبتا جدید است که در بسیاری از سیستم‌های حرفه‌ای آی پی سی‌سی اچ سی‌سی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع بیش از دو برابر جزئیات کامل HD را ثبت می‌کند، و آن را انتخاب فوق‌العاده‌ای برای برنامه‌های تجاری می‌سازد که در آن سطوح بالایی از جزئیات ضروری هستند. سیستم جدید ۴ نماینده پارلمان ما تمام رکوردها را در این قطعنامه ثبت می‌کند و اطمینان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند چیزهایی مانند صورت‌های سوژه و پلاک ماشین را ثبت کنند.با این حال آن ها فضای دیسک سخت بیشتری برای ضبط می‌کنند، بنابراین ما توصیه می‌کنیم که سرمایه‌گذاری در بسیاری از ترابایت فضای دیسک را امکان پذیر کنیم.

رزولوشن ۸ مگاپیکسل یا 4K

در حال حاضر بزرگ‌ترین قطعنامه ای که ما ذخیره می‌کنیم، 4K است، که همان تصویر اندازه را ثبت می‌کند که در تلویزیون UltraHD نمایش داده می‌شود. در حالی که این یک فرمت معمول برای فیلم‌ها است، اندازه‌های بزرگ پرونده‌های ثبت‌شده به این معنی هستند که برای مدار بسته فقط محدود به کاربردهای بسیار خاص است. از آنجا که حجم عظیمی از جزئیات به شما اجازه می‌دهدکه بخش های کوچکی از تصویر را بزرگ‌تر کنید و هنوز تصاویر با کیفیت بالا دارید، اغلب برای ثبت یک میدان بسیار گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این امر آن‌ها را برای ثبت در پارک‌های بزرگ خودرو، استادیوم‌ها یا میله‌های پرجمعیت، عالی می‌سازد.

دیدگاه ها