معرفی دوربین PTZ هایک‌ویژن با قابلیت هوش مصنوعی

امروز در این مقاله می خواهیم به معرقی دوربین جدید PTZ شرکت هایک ویژن مدل DS-2DF9C435IH-DLW بپردازیم.

محصول جدید این شرکت توانایی دید در شب با کیفیت 4 مگاپیکسل را داشته و از تکلنولوژی جدیدی با نام Darkfighter X پشتیبانی می کند. این فناوری جدید در سال 2017 توسط این شرکت با الهام گرفتن از عملکرد چشم انسان معرفی کرد. عملکرد این تکنولژی اینگونه است که دوربین مدار بسته با استفاده از یک سنسور ، تصویر اشیاء در حالت رنگی را ثبت و با سنسور دیگر تصویر شی در سایر حالت های نوری را تصویر برداری می کند و با کنار هم قرار دادن تصویر دو سنسور دوربین ، تصویر واضح و روشنی از اشیای موجود در میدان دید دوربین ارائه می کند.

این تکنولوژی توسط متخصصان هایک ویژن به مرور توسعه یافت، وضوح تصویر بالاتر، تشخیص دقیق تر، تصویر برداری قابل اعتماد تر، تشخیص چهره حتی در سرعت های بالا و … را می توان از جمله موارد این توسعه معرفی کرد. دوربین جدید از سنسور تصویر ۱/۱٫۸ اینچی استفاده می کند که امکان تصویر برداری ۴ مگا پیکسلی را فراهم می کند. سنسور ‘beyond-HD’ این دوربین دو برابر کیفیت تصویر بالاتری نسبت به دوربین های دو مگا پیکسل ارائه می کند. دوربین جدید هایک ویژن قادر است تا در شدت نوری کمتر از ۵ ده هزارم لوکس ( ۰٫۰۰۰۵ لوکس ) بصورت رنگی تصویر برداری کند. این تصاویر از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار است به گونه ای که می توان از تصاویر آن برای شناسایی چهره در برنامه ی توسعه آینده این دوربین استفاده کرد.

زوم ۳۵ برابری این دوربین امکان تشخیص هر رویدادی تا مسافت ۲۶۰ متری را برای کاربران فراهم می کند. همچنین استفاده از برف پاک کن اتوماتیک در این دوربین اجازه تصویر برداری در شرایط بارندگی شدید را بدون هیچ مشکلی برای مشتریان می دهد. ۱۲۰ دسی بل WDR ، حذف سه بعدی نویز ( 3D-DNR ) ، فیلتر ضد مه (Defog)، فشرده سازی هوشمند H.265+/H.265 ، فوکوس اتوماتیک، برد دید در شب ۲۵۰ متری، استاندارد IP67 و بسیاری دیگر باعث شده تا دوربین DS-2DF9C435IH-DLW یک انتخاب تمام عیار برای پوشش نیاز های مشتریان باشد.

با توجه به مشخصات قدرتمند دوربین PTZ سری Dark Fighter X جدید هایک ویژن می توان از این دوربین جهت پوشش فضاهای مختلف مانند خیابان ها، رودخانه ها، جنگل ها، جاده های شهری و بین شهری ، خطوط راه آهن ، بنادر ، میدان های شهر ، پارک ها و فضاهای عمومی شبیه به آن استفاده کرد.

دیدگاه ها