نکاتی در رابطه با نصب دوربین مداربسته در آسانسور

آسانسور ها یکی از قسمت های مهمی هستند که باید به خوبی توسط دوربین مدار بسته پوشش داده شوند. درصد زیادی از خطرات و مشکلات امنیتی شامل مزاحمت، سرقت، آسیب به اموال عمومی در آسانسورها بوجود می آید که می تواند مشکلات جبران ناپذیری در بر داشته باشد.

درون آسانسور معمولا دارای فضای محدود و کوچکی است. این واقعیت کار را برای تصویر برداری دوربین مخصوص آسانسور سخت می کند، برای حل این مشکل باید از دوربین هایی با زاویه دید وسیع یا اصطلاحا واید Wide Lens استفاده کنیم. انتخاب دوربین مدار بسته با لنز کمتر از ۳ میلیمتر می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

سقف کوتاه آسانسور ها، قرار داشتن لامپ های متنوع با شدت نور متغیر، آینه درون آسانسور، باز و بسته شدن متعدد درب آسانسور و مواردی شبیه به این باعث می شود که حتما دوربین آسانسوری که انتخاب می کنیم به تکنولوژی WDR مجهز باشد. دوربین WDR می تواند در هر شرایطی مناسب ترین تصاویر را ثبت کند.

در بسیاری از موارد استفاده از دوربین دام یا مینی دام کوچک، مناسب ترین انتخاب است در برخی دیگر نیز انتخاب دوربین سوزنی – پینهول یا دوربین مخفی می تواند راه حل مناسب جهت پوشش بهتر رویداد های اتاق آسانسور باشد.

استفاده از دوربین بی سیم درون آسانسور می تواند ظاهر کار را بهبود داده و عملکرد دوربین را به میزان قابل توجهی ارتقاء دهد اما در برخی سناریو ها نیز مجبور به استفاده از دوربین های کابلی هستیم. در صورتی که راه حل وایرلس را انتخاب می کنید می توانید از یک جفت رادیو بی سیم برای انتقال تصویر دوربین وایرلس آسانسور به دستگاه ضبط دوربین شامل DVR یا NVR استفاده کنید. به این صورت که یک رادیو بر روی اتاقک آسانسور و رادیو دیگر در بالای چاه آسانسور نصب می شود.

دیدگاه ها