هانوها تکوین از چند دوربین جدید در سال 2018 رونمایی کرد

کمپانی کره‌ای Hamwha Techwin (سامسونگ تکوین سابق) از دوربین‌های ۴ مگاپیکسل AHD, دوربین ۳۲ ایکس AHD, دورربین و لنز HeadCam, فیش‌آی ۶ مگاپیکسل و فناوری AID رونمایی کرد.

دوربین‌های ۴ مگاپیکسل AHD

دوربین‌های جدید ۴ مگاپیکسل +WiseNet HD سامسونگ که بر مبنای فناوری AHD توسعه داده شده‌اند، شامل هشت مدل HCB-7000, HCD-7070R/7020R/7010R, HCV-7070R, و HCO-7070R/7020R/7010R می‌باشد. تمامی این دوربین‌ها با نرخ ۲۵/۳۰ فریم ۴ مگاپیکسل فیلمبرداری کرده و از فناوری‌هایی نظیر WDR و سیستم حذف نویز ۳ بعدی سامسونگ بهره می‌برند.

در حضور دوربین‌های ۳ و ۴ مگاپیکسلِ بسیار بی‌کیفیت AHD موجود در بازار کشور، معرفی ۴ مگاپیکسلی‌های سامسونگ حداقل برای ما ایرانی‌ها خبر خوشی بشمار می‌رود (البته با این فرض که واردکننده با کمترین تاخیر به بازار عرضه کند).

دوربین ۲ مگاپیکسل AHD باز زوم ۳۲ برابر اپتیکال

سامسونگ HCZ-6320 تنها دوربین باکس آنالوگ‌اچ‌دی با زوم ۳۲x بشمار می‌رود و از این جهت رقیبی در بازار ندارد. در این دوربین لنزی با فاصله‌ی کانونی ۴.۴۴ – ۱۴۲mm تعبیه شده که اجازه دسترسی به کوچک‌ترین جزییات تصویر را فراهم می‌کند. HCZ-6320 با نرخ ۲۵/۳۰ فریم FullHD به ضبط پرداخته و از فناوری‌هایی نظیر WDR 120db, سیستم ضد مه، ضد غبار و ضد دود بهره می‌برد.

دوربین های ۶ مگاپیکسل FISHEYE

جدیدترین ۶ مگاپیکسل‌های ۳۶۰ درجه سامسونگ از دوربین‌های تحت‌شبکه سری X ارائه شده و XNF-8010R و XNF-8010RV نام دارند. امکان ارتباط WiFI با دوربین‌ها از طریق پورت USB برای تنظیم لنز و گرفتن عکس، سیستم فوکوس خودکار سریع و دقیق، دید در شب تا ۱۵ متر، زاویه دید ۱۹۲ درجه در عریض‌ترین حالت، ردیابی و شمارش افراد، ارائه نقشه‌ی حرارتی از محیط و فناوری فشرده‌ساز H.265 مهمترین ویژگی‌های قابل ذکر دوربین‌های جدید بشمار می‌روند.

دوربین و لنز قابل جداشدن (DETACHABLE HEAD)

دوربین XNB-6001 بصورتی طراحی شده که می‌توان قسمت لنز آن را جدا کرده و تا ۸ متر جابجا نمود. سامسونگ برای این دوربین چند لنز فوکوس ثابت با فاصله‌ی کانونی ۲.۴ میلیمتر و پین‌هول تدارک دیده که امکان استفاده از آن در شرایط و مکان‌های مختلف از دستگاه‌های خودپرداز ATM گرفته تا اتوبوس را فراهم می‌سازد. فیلمبرداری FullHD با نرخ ۶۰ فریم، WDR 120db, ردگیری و شمارش افراد، تهیه نقشه حرارتی و فناوری فشرده‌ساز H.265 به همراه WiseStream II از جمله ویژگی‌های دوربین XNB-6001 بشمار می‌روند.

فناوری تشخیص حوادث ترافیکی

سیستم Automatic Incident Detection باختصار AID با همکاری کمپانی Sprinx Technologies شکل گرفته و امکان رهگیری و تشخیص وضعیت و حوادث رانندگی را با حداقل هزینه فراهم می‌کند. فناوری هوشمند پردازش تصویر AID به اپراتورها اجازه می‌دهد شرایط و وقایع ترافیک را کنترل و ثبت کنند و در همان زمان به اطلاعاتی نظیر تعداد و نوع خودروهای حاضر در صحنه و همچنین وضعیت و سمت حرکت آنها دسترسی داشته باشند.

رابط کاربری و گرافیکی این نرم‌افزار بشکلی طراحی شده که اپراتور براحتی می‌تواند مناطق مورد نظر خود را زون‌بندی نموده و پارامترهای مورد نظر را اعمال کند. فناوری تشخیص حوادث ترافیکی سامسونگ یکی از بهترین گزینه‌ها برای نظارت ترافیکی خصوصا در نواحی پرخطر مانند پل‌ها و تونل‌ها بشمار می‌آید.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *