معرفی نسل سوم دوربین های Turbo HD هایک ویژن

شرکت هایک ویژن نسل سوم از دوربین های Turno HD را با کیفیت 5 مگاپیکسل به بازار عرضه کرد. دوربین‌های جدید تصاویر را تا ۱۲۰۰ متر با رزولوشن HD 720P و ۸۰۰ متر با رزولوشن FullHD 1080P از طریق کابل کواکسیال منتقل می‌کنند.

نوآوری ارزشمند دیگری که هایک‌ویژن در این نسل عرضه کرده PoC یا Power-over-Coax نام دارد. بر این اساس، سیگنال‌های تصویر و برق مورد نیاز تنها با استفاده از یک کابل کواکسال قابل انتقال هستند!

c7518925-e031-4f70-a248-5b468bbdc5dd

به این ترتیب نه تنها کار نصب دوربین‌ها آسان‌تر و سریع‌تر شده، هزینه‌های اجرای سیستم نیز تاحد قابل توجهی کاهش می‌یابد. علاوه بر این امکان تنظیم دوربین هنگام نصب از راه دور (UTC) و همچنین کنترل دوربین‌های PTZ از طریق کابل کواکسال فراهم شده است.

طبق گفته هایک‌ویژن فیلمبرداری دوربین‌ها با رزولوشن ۵ مگاپبکسل صورت می‌گیرد اما خروجی تصاویر با رزولوشن ۴K است.

این دوربین‌ها در انواع بولت Bullet, تورت Turret و دام Dome (ساده و PTZ) عرضه می‌شوند. عبارت تورِت به نوعی از دوربین‌های دام اطلاق می‌گردد که مجموعه دوربین و لنز در آنها بصورت دستی و بدون باز کردن بدنه، قابل تنظیم و چرخش است. به این نوع دوربین‌ها، آی‌بال Eye Ball نیز گفته می‌شود.

هایک در این DVRها از کدک فشرده‌ساز تصویر اختصاصی خود یعنی H.264+ استفاده کرده تا فضای مورد نیاز برای ذخیره‌سازی تا حد زیادی کاهش یابد. از دیگر امکانات این دستگاه‌ها می‌توان به قابلیت اتصال دوربین‌های تحت‌شبکه و پشتیبانی از Onvif اشاره نمود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *