امروز علاوه بر امکانات روتین، نیاز به یک مدیریت و کنترل یکپارچه تجهیزات نیز در خانه‌های مدرن احساس می شود، بر همین اساس استفاده از سیستم‌های هوشمند خانگی می‌تواند تکمیل‌کننده یک خانه مدرن باشد. ساختمان‌هایی که در آنها می توان با ایجاد یک سیستم یکپارچه راحت، ایمن، هوشمند و سودمند از لحاظ اقتصادی سیستم های روشنایی، صوتی، گرمایش و سرمایش، امنیت، آبیاری و سایر تجهیزات را به سادگی کنترل کرد.

مدیریت هوشمند ساختمان با به اصطلاح BMS، تکنولوژی نوینی متشکل از سیستم و ریز سیستم‌ها در جهت هوشمند و مشخصه سازی تاسیسات ساختمان است.

اهداف ایمنی، امنیتی و بهینه‌سازی مصرف انرژی، به عنوان اهداف پایه و ایجاد سرگرمی‌های متفاوت خانگی، کنترل دسترسی، نظارت و مراقبت، شناسایی تجهیزات معیوب و پرمصرف و فراهم کردن نور، دما و رطوبت مطلوب از دیگر اهداف این سامانه است.

شرکت پیشگامان فرا افزار ویرا با داشتن پرسنل مجرب و دسترسی به دانش روز، نسبت به پیاده سازی سیستم های مدیریت ساختمان با بالاترین کیفیت اقدام می نماید.

اجزای سیستم BMS

یک سیستم مدیریت ساختمان دارای توابع کنترل، نمایش، بهینه سازی می باشد. همچنین اعمال کنترل مرکزی توسط یک سیستم در ساختمان معمولا برروی بخش های نظیر سیستم های قدرت (شامل سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی و تامین برق اضطراری)، سیستم تامین روشنایی، سیستم تامین گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) می باشد.

علاوه بر این سیستم های ایمنی و بازدید (شامل بازرسی مکان های مختلف و سیستم اعلام سرقت، امکان دید قسمت های مختلف، سیستم مدار بسته و …)، تنظیم دسترسی، سیستم آتش نشانی (شامل اعلام و اطفای حریق)، کنترل آسانسورها و بالابرها و موارد دیگری که هریک بسته به کاربری ساختمان و سطح درخواست کاربر قابل لحاظ در سیستم می باشد.