مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات، راه اندازی و پشتیبانی فنی سیستم‌های جامع نظارت تصویری با بهره گیری از انواع دوربین های تحت شبکه (IP Camera)، آنالوگ و AHD بر روی بسترهای کابل کواکسیال، شبکه (LAN)، فیبرنوری (Fiber Optic) و بی سیم (Wireless) برای ضبط، پخش و انتقال تصویر و صدا از طریق شبکه محلی (اینترانت) و یا از راه دور (اینترنت) و همچنین ارسال و دریافت هشدار و پیام های اضطراری با قابلیت آنالیز و مدیریت تصاویر.

سیستم های نظارت تصویری هوشمند به منظور نمایش تصاویر واقعی و بدون تاخیر در محیط های متفاوت با سوژه های ثابت یا متحرک به کار می رود. این سیستم ها از طریق نرم افزارهای مدیریت تصاویر می تواند به صورت خودکار به شناسایی و پردازش رفتار در نواحی مشخص بپردازد.

شرکت پفاو با تکیه تجربه و تجهیزات فنی مناسب، آمادگی اجرای پروژه های سیستم نظارت تصویری را دارد.

اهداف سیستم

  • حفاظت، حراست و ایمنی
    سازمان ها، اماکن، نهادها، مراکز تجاری و صنعتی و منازل مسکونی
  • کنترل، مدیریت و نظارت
    نظارت شهری و ترافیک، نظارت بر فعالیت کارکنان در سازمان
  • آموزش و تحقیقات
    آموزش از راه دور، تحقیقات و کنفرانس های مجازی بین المللی

اتاق کنترل مرکزی سیستم نظارت تصویری

با توجه به پراکندگی دوربین های مدار بسته در مراکز بزرگ و پرتردد مانند مترو، خیابان‌ها، پاساژها، ادارات و سازمان های بزرگ و بیمارستان ها و غیره و نیاز مداوم به تصاویر و کنترل دوربین ها، اتاقی به نام اتاق کنترل مرکزی حفاظت تصویری یا اتاق مانیتورینگ برای این منظور تهیه می‌شود.

اتاق مانیتورینگ، اتاقی است که تصاویر کلی دوربین های مداربسته و سیستم های کنترلی و ایمنی از این اتاق کنترل و هدایت می شود.این اتاق شامل چندین مانیتور بزرگ و کوچک، تجهیز شده به سیستم برق اضطراری، تهویه و غیره می باشد.

با توجه به اینکه اپراتور باید ساعات طولانی را در اتاق سپری کند، امکانات اتاق مانیتورینگ باید از لحاظ روحی و راحتی و آسایش به نحوی باشد که از کیفیت کار او کاسته نشود. صندلی راحت، دما و تهویه مناسب اتاق فضای برای خواب استراحت و غیره باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود.