مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات، راه اندازی و پشتیبانی فنی سیستم‌های جامع نظارت تصویری با بهره گیری از انواع دوربین های تحت شبکه (IP Camera)، آنالوگ و AHD بر روی بسترهای کابل کواکسیال، شبکه (LAN)، فیبرنوری (Fiber Optic) و بی سیم (Wireless) برای ضبط، پخش و انتقال تصویر و صدا از طریق شبکه محلی (اینترانت) و یا از راه دور (اینترنت) و همچنین ارسال و دریافت هشدار و پیام های اضطراری با قابلیت آنالیز و مدیریت تصاویر.

سیستم های نظارت تصویری هوشمند به منظور نمایش تصاویر واقعی و بدون تاخیر در محیط های متفاوت با سوژه های ثابت یا متحرک به کار می رود. این سیستم ها از طریق نرم افزارهای مدیریت تصاویر می تواند به صورت خودکار به شناسایی و پردازش رفتار در نواحی مشخص بپردازد.

اهداف سیستم

آموزش و تحقیقات

آموزش از راه دور، تحقیقات و کنفرانس های مجازی بین المللی

کنترل، مدیریت و نظارت

نظارت و مدیریت شهری و ترافیک، نظارت بر فعالیت کارکنان در سازمان

حفاظت، حراست و ایمنی

سازمان ها، اماکن، نهادها، مراکز تجاری و صنعتی و منازل مسکونی

قابلیت‌های سیستم

  • آنالیز هوشمند محتوای تصویر با قابلیت شناسایی و تعقیب رفتار مجرمانه
  • ارسال همزمان هشدارهای هوشمند برای پیشگیری از وقوع حادثه
  • بهره گیری از ذخیره سازهای مختلف نظیر DVR، NVR و سرور
  • شناسایی، پایش و تشخیص پلاک خودرو و چهره اشخاص
  • انعطاف پذیری در اجرا و استفاده از برندهای مختلف
  • تصویری با کیفیت بالا در تمامی ساعات شبانه روز
  • استفاده از نرم افزارهای پایش هوشمند تصاویر
  • پایداری کارکرد در شرایط آب و هوایی گوناگون
  • تامین برق اضطراری از طریق موتور و UPS


اتاق کنترل مرکزی سیستم نظارت تصویری (اتاق مانیتورینگ)

با توجه به پراکندگی دوربین های مدار بسته در مراکز بزرگ و پرتردد مانند مترو، خیابان‌ها، پاساژها، ادارات و سازمان های بزرگ و بیمارستان ها و غیره و نیاز مداوم به تصاویر و کنترل دوربین ها، اتاقی به نام اتاق کنترل مرکزی حفاظت تصویری یا اتاق مانیتورینگ برای این منظور تهیه می‌شود. اتاق مانیتورینگ، اتاقی است که تصاویر کلی دوربین های مداربسته و سیستم های کنترلی و ایمنی از این اتاق کنترل و هدایت می شود.

این اتاق شامل چندین مانیتور بزرگ و کوچک، تجهیز شده به سیستم برق اضطراری، تهویه و غیره می باشد. با توجه به اینکه اپراتور باید ساعات طولانی را در اتاق سپری کند، امکانات اتاق مانیتورینگ باید از لحاظ روحی و راحتی و آسایش به نحوی باشد که از کیفیت کار او کاسته نشود. صندلی راحت، دما و تهویه مناسب اتاق فضای برای خواب استراحت و غیره باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود.

گالری تصاویر

برخی برندهای مورد استفاده در پروژه ها